למה לבקר בעין הוד כפר אומנים?

עין הוד הוא כפר אמנים ייחודי השוכן מדרומה של העיר חיפה. מדובר בכפר האמנים הראשון בהיסטוריה והרעיון שמאחוריו הוא לאגד יחד את האמנים ובכך לתת להם תחושת שייכות ושותפות בסביבה תומכת ויצירתית דומה להם. וכך, משנת 1953 בה נוסד הכפר ועד היום חיים בו אמנים מכל התחומים: מוזיקה, ציור, תיאטרון, ספרות ועוד.
כיום עין הוד הוא כפר יפהפה ותיירותי שניתן לצאת בו לטיול מרתק באווירה אחרת. בכפר תוכלו להסתובב בין סמטאות ציוריות, ליהנות מהגלריות השונות וממגוון של פסלים ויצירות אמנות שמפוזרות בכפר. בנוסף יש כאן אטרקציות ייחודיות שמתאימות למגוון גילאים, מבחר מסעדות מומלצות וגם צימרים ללינה.

פיסול במרחב הציבורי

ברחבי עין הוד פזורים למעלה מ-150 פסלי חוצות ויצירות אמנות במרחב הציבורי: לצד כבישים וכיכרות, על קירות הבתים, בתוך גנים ירוקים ובמקומות מפתיעים שנגלים בשיטוט רגלי בכפר.

עין הוד הוא למעשה מוזיאון פתוח של פסלי חוצות מקוריים, מצחיקים, מעוררי מחשבה ורבי דמיון. את הפסלים יצרו אמני ואמניות עין הוד מחומרים שונים: מתכת, ברזל, אבן, חומרים ממוחזרים, אמנות קירות ועוד.

גלריה לאמנות עין הוד

גלריה לאמנות עין הוד שוכנת בלב הכפר והיא אחת מהגלריות הגדולות בישראל. בגלריה מוצגות תערוכות מתחלפות של אמני ואמניות הכפר ותערוכות אמנות ישראלית עכשווית.

בגלריה פועלת גם חנות גלריה ומבואת ארכיון אודות עין הוד. בית הגלריה לאמנות הוא מוסד מיתולוגי מקומי שחייו שזורים בתולדות הכפר והוא נקודת התחלה מצוינת לטיול ברחבי עין הוד.

מוזיאון ינקו דאדא

במוזיאון ינקו דאדא תוכלו ללמוד על הרוח המהפכנית, המרדנית והמסעירה שפעמה בלבבות של מייסדי עין הוד, כולם חברי תנועת ה"דאדא". רוצים לדעת מה זה דאדא? החזון של המוזיאון מבקש לשמר את מורשתו של האמן מרסל ינקו, את חזונו לקידום האמנות, ואת רעיונותיו, כמו גם את רעיונותיה של תנועת דאדא.

המעבדאדא: מרחב יצירה חווייתי

המעבדאדא שבעין הוד, מרחב היצירה החווייתי לכל המשפחה, הוא פשוט קסם של מקום – והכוונה: באמת קסם. אפשר לעשות שם הרבה טריקים אמנותיים מהנים ומצחיקים – ברוח אמני תנועת הדאדא – שאבא ואמא לא ממש מרשים לעשות בבית. למשל, לקרוע ציור לחתיכות ואז ליצור מהקרעים ציור חדש ומפתיע. או לחבר ראש של מטאטא לקומקום, להוסיף ידית של דלת וליצור מהכול דמות מצחיקה. יש שם גם קסם כזה, שבו שני אנשים שיושבים אחד מול השני יכולים להפוך לדמות אחת חדשה!

מוזיאון ניסכו לתיבות נגינה

השם המלא שלו אולי נשמע מפוצץ – "מוזיאון ניסכו לתיבות נגינה ולמוזיקה מכנית" – אבל תהיו בטוחים שזה אחד המקומות הקסומים והמפתיעים שיש בעין הוד (ובכלל בגלקסיה).
במשך יותר מארבעים שנה אסף מייסד המוזיאון ותושב הכפר, ניסן כהן, עשרות תיבות ומכשירי נגינה שונים ומשונים מכל העולם: פסנתרים אוטומטיים, כלי נגינה מכניים וכלים עתיקים בני יותר ממאה שנה. התוצאה המרהיבה והמהנה מוצגת לקהל הרחב במוזיאון ניסכו!

גלריות ועיצוב

בין הסמטאות המפותלות של כפר האמנים עין הוד פועלים עשרות אמנים ואמניות, מעצבים ומעצבות המפעילים חנויות גלריה, סטודיו, אטליה וסדנאות.

שיטוט בין הגלריות בכפר יפגיש אתכם עם תחומי אמנות ועיצוב מגוונים: אמנות, קרמיקה, זכוכית, צורפות, עיצוב אופנה וטקסטיל, הדפס, אמנות שימושית ועוד.

אמפי עין הוד

דמיינו ערב קיץ זרוע כוכבים, היום הולך ומתקרר הבריזה נושבת מהים ומצננת אתכם.
אתם יושבים באמפיתיאטרון קטן והיסטורי, עשוי אבן, מוקף ירוק והים מציץ במערב.
המקום כמעט מלא, כל המושבים כבר נתפסו, וההתרגשות בבטן מתחילה.
תכף יעלה לבמה האמן האהוב עליכם ויופיע לפניכם, אתם ממש במרחק נגיעה!

אירוח עין הוד

אכסניית עין הוד, צימר אמסטרדם, אתנחתא ArtRest, אירוח כפרי אצל בתיה וקלוד, מעל הים,צימר טל שחר , Art-sea דירת נופש זוגית, צימר "נוף ים" ,צימר "פרובנס",צימר "השקדיה".

צילומים: אתר עין הוד. צילומי הצבה: רעננן טל.

קטגוריה :

טיולים באיזור שלנו